odkurzacz basenowy

W jaki sposób odkurzacz basenowy pomoże Ci zaoszczędzić? 

Chociaż można spodziewać się większych początkowych nakładów finansowych ze względu na zaawansowaną technologię, wydajność robota sprzątającego oznacza znaczne oszczędności energii w czasie. Dzięki bardzo wydajnemu silnikowi, pracującemu na 24 V i krótszemu czasowi czyszczenia, nie zużywa prawie tyle energii, co tradycyjne urządzenia do czyszczenia basenów, a także jest bardzo wytrzymały, więc posłuży przez lata. W przeciwieństwie do wszystkich odkurzaczy, ponieważ robot odkurzający nie jest „przywiązany” do pompy, nie potrzebuje do działania przepływu wody generowanego przez pompę. Oznacza to, że możesz zaoszczędzić jeszcze więcej pieniędzy na energii elektrycznej, instalując energooszczędną pompę o zmiennej prędkości i uruchamiając ją z niską prędkością.

Łatwy w użyciu

Robot czyszczący basen jest niezwykle prosty w użyciu. W zależności od wybranej marki dostępnych jest wiele różnych opcji programowania, dzięki którym możesz dostosować sposób sprzątania robota bez konieczności pilnowania go. Koniec z niezręczną koniecznością podnoszenia odkurzacza i umieszczania go bezpośrednio w miejscach, których brakuje! W większości przypadków wszystko, co musisz zrobić, to włożyć odkurzacz do wody i włączyć go — to takie proste. Odwiedź: https://sklep.vivapool.pl/pl/c/Odkurzacze/18.

Jednym z typów automatycznego czyszczenia basenu jest odkurzacz basenowy. Jak sama nazwa wskazuje; ten typ odkurzacza wykorzystuje ssanie do poruszania się i odkurzania dna basenu. Niektóre modele są nawet skuteczne w szorowaniu ścian basenu, więc nie będziesz musiał tego robić. Inne zalety odkurzacza to; że jest dość skrupulatny w czyszczeniu drobnych, cząstek stałych, które powodują mętność wody, dzięki czemu pozostawia wodę lśniąco czystą i jest mniej kosztowny niż inne typy automatycznych urządzeń do czyszczenia basenów.

Niezależny system filtracji

Dzięki robotowi czyszczącemu nie musisz bawić się w podłączanie go do systemu filtracji basenu. Zamiast tego ma całkowicie niezależny system filtracji, więc nie ma dodatkowego nacisku na filtr basenowy. Cały brud i zanieczyszczenia zbierane przez robota są przechowywane we własnym filtrze wewnętrznym i można go łatwo opróżnić po zapełnieniu. Dzięki robotowi czyszczącemu nie musisz bawić się w podłączanie go do systemu filtracji basenu. Zamiast tego ma całkowicie niezależny system filtracji, więc nie ma dodatkowego nacisku na filtr basenowy. Cały brud i zanieczyszczenia zbierane przez robota są przechowywane we własnym filtrze wewnętrznym i można go łatwo opróżnić po zapełnieniu.