Sprawa rozwodowa – z adwokatem czy samodzielnie?

Sprawy rozwodowe nie są łatwe – generują ogrom emocji, są początkiem dużych zmian w życiu i często wiążą się z dużym stresem. Wiele osób, chcąc zaoszczędzić, decyduje się na samodzielne reprezentowanie swojej osoby przed sądem, rezygnując w ten sposób z adwokata. Czy jest to dobry pomysł? W tym artykule dowiesz się tego i w ten sposób podejmiesz najlepszą dla siebie decyzję, dzięki której cały proces zakończy się dla Ciebie korzystnie!

Rozwód – z adwokatem czy bez?

Na samym wstępie zaznaczymy – jesteśmy absolutnymi przeciwnikami rezygnowania z usług adwokata i to niezależnie od tego, o jakim rodzaju sprawy mówimy i jaki jest stopień jej skomplikowania. Tym bardziej, jeżeli dotyczy to sprawy rozwodowej, która – jak wspomnieliśmy na początku – może być niezwykle trudna dla każdego z nas. Adwokat Wrocław rozwód jest tutaj absolutnie niezbędny. Dlaczego?

  • Zapewni Ci doradztwo prawne i wyjaśni wszelkie zawiłości, związane z przepisami – dzięki temu dokładnie poznasz swoją sytuację.
  • Dokładnie przeanalizuje Twoją sprawę i wyciągnie odpowiednie wnioski, a następnie przygotuje plan działania, który pozwoli Ci na osiągnięcie konkretnych korzyści.
  • Zadba o wszelkie kwestie formalne, łącznie z przygotowaniem pozwu czy odpowiedzią na niego, a także sporządzaniem innych dokumentów oraz wysyłaniem ich w odpowiednie miejsca.
  • Zapewni Ci godne reprezentowanie przed sądem – dzięki temu nie będziesz musiał/musiała pojawiać się na wszystkich rozprawach i unikniesz stresu, związanego z konfrontacją.
  • Zapewni Ci wsparcie psychologiczne, którego będziesz potrzebować w tych najtrudniejszych momentach.
  • Da Ci skuteczność, a więc umożliwi osiągnięcie konkretnych korzyści, jak np. sprawowanie opieki nad dzieckiem, korzystny podział majątku wspólnego czy też uzyskanie alimentów w odpowiedniej wysokości.

Bez pomocy adwokata nie tylko nie skorzystasz ze wszystkich tych korzyści, ale również będziesz o wiele bardziej narażony lub narażona na stres, który wiąże się chociażby z koniecznością reprezentowania siebie przed sądem. Co więcej – musisz pamiętać, że wszelkiego rodzaju błędy w tworzonej dokumentacji mogą opóźnić rozprawę sądową i tym samym przedłuży cały proces, czego z pewnością nie chcesz. Dzięki kancelarii adwokackiej z Wrocławia, której specjalizacją są rozwody, do takich opóźnień z całą pewnością nie dojdzie.

Oczywiście korzystanie z usług adwokata narazi Cię na dodatkowe koszty, jednak czym są one w kontekście szybko przeprowadzonego procesu, który zakończy się dla Ciebie korzystnie? Dzięki temu ograniczysz stres do minimum, zyskasz profesjonalne wsparcie i będziesz mieć większe poczucie bezpieczeństwa. Dlatego też warto stworzyć sobie listę adwokatów, a następnie dokładnie przeanalizować ich strony internetowe – szczególnie pod kątem kwalifikacji oraz doświadczenia specjalistów. Warto przy tym zweryfikować opinie wcześniejszych klientów, dzięki czemu możliwe będzie postawienie dokładnie na tych specjalistów, którzy będą skuteczni i zapewnią Ci najwyższą jakość usług.