Przedszkole Prądnik Czerwony

Przedszkole Prądnik Czerwony – wspieranie umiejętności językowych i poznawczych

W wysokiej jakości przedszkolu małe dzieci mają kontakt ze środowiskiem bogatym w języki. To tutaj rozwija się ich słownictwo i poprawiają się umiejętności konwersacyjne. Nauczyciele pomagają dalej rozwijać umiejętności językowe, zadając prowokujące pytania. Dzieci otrzymują również inne zajęcia, które pomogą rozwinąć ich umiejętności językowe. Jednym z przykładów jest rozmowa na określony temat, taki jak ulubione zwierzę lub ulubione hobby.

Promuje rozwój społeczny i emocjonalny

Rozwój społeczny i emocjonalny dziecka jest tak samo ważny jak jego rozwój poznawczy. Dlatego przedszkole również skupia się na tych rzeczach. W przedszkolu nauczyciele nie tylko pilnują dzieci i uczą ich podstaw ABC i 123.

Nauczyciele są szkoleni, aby pomagać małym dzieciom rozwijać umiejętności społeczne i emocjonalne. Zapewniają dzieciom możliwości budowania przyjaźni i zdrowych interakcji z innymi. Nie tylko to, ale także wykorzystują „momenty, które można nauczyć”, aby dzieci mogły nauczyć się samodzielnie zarządzać swoimi emocjami i rozwiązywać konflikty.

Daje dzieciom możliwość nauki samodzielności

Przedszkole to doskonałe miejsce, w którym dzieci mogą nauczyć się dbać o siebie i być niezależnym. W przedszkolu dzieci nie mają rodziców, którzy robią dla nich pewne rzeczy. Od rozpakowywania pudełka na lunch po porządkowanie rzeczy osobistych, mogą polegać tylko na sobie. To tutaj uczą się prawdziwych umiejętności, których potrzebują, gdy dorosną. I nie tylko o siebie uczą się dbać.

Przedszkole daje dzieciom możliwość uczenia się, jak pomagać i troszczyć się o innych. W miarę rozwoju uczą się zachowań, które pomagają im tworzyć zdrowe relacje z innymi.

Promuje czytanie i umiejętności matematyczne

Nauka podstaw matematyki i czytania ma kluczowe znaczenie we wczesnym rozwoju dziecka. Dlatego te rzeczy są również podkreślane w przedszkolu. Aby przygotować dzieci do przyszłych zajęć akademickich, otrzymują zajęcia promujące umiejętności matematyczne i czytanie. Do nauki matematyki dzieci otrzymują gry w sortowanie, dopasowywanie, gry liczące i inne zadania, które pomagają im lepiej zrozumieć liczby.

Jeśli chodzi o rozwijanie umiejętności czytania, dzieci uczą się rozpoznawania liter zarówno wielkich, jak i małych. Uczą się, jak dźwięki odpowiadają poszczególnym literom i ostatecznie czytają kilka słów o wysokiej częstotliwości.