Przedszkole Prądnik Czerwony

Przedszkole Prądnik Czerwony – kiedy dziecko powinno zacząć edukację?  

Pójście do przedszkola to ważny krok dla Ciebie i Twojego dziecka. Przedszkole zapewnia dzieciom umiejętności życiowe i możliwości odniesienia sukcesu we wszystkich obszarach rozwojowych, stanowiąc mocny fundament ich edukacyjnej drogi. Przedszkole zapewnia dzieciom możliwość dorastania i rozwoju poprzez zabawę i interakcję. Pozwala także dzieciom stać się pewnymi uczniami w bezpiecznym i wspieranym środowisku, zapewniając ramy przynależności, bycia i stawania się.

Dlaczego warto zacząć wcześnie?

Przedszkole Prądnik Czerwony zapewnia dzieciom możliwość dorastania i rozwoju poprzez zabawę i interakcję. Pozwala także dzieciom stać się pewnymi uczniami w bezpiecznym i wspieranym środowisku, zapewniając ramy przynależności, bycia i stawania się. Przedszkole poszerza wiedzę i więź dzieci o sobie, rodzinie, kulturze, ich środowisku i szerszej społeczności.

Programy przedszkolne mają na celu rozszerzenie rozwoju Twojego dziecka w kluczowych obszarach.

  • Dzieci mają silne poczucie tożsamości dzięki usamodzielnieniu się i mają możliwość odkrywania swoich uczuć i relacji z innymi.
  • Dzieci są połączone i wnoszą swój wkład w swój świat, poznając swoje środowisko, kulturę i dziedzictwo innych.
  • Dzieci mają silne poczucie dobrego samopoczucia dzięki zaangażowaniu w aktywność fizyczną, uczeniu się praktyki i odporności oraz możliwości wzmocnienia umiejętności podejmowania decyzji.
  • Dzieci są pewnymi siebie i zaangażowanymi uczniami, w których stawia się im wyzwania i inspiruje do badania i odkrywania.
  • Dzieci są skutecznymi komunikatorami, gdy dzieci są zanurzone i zaangażowane w język z różnymi kontekstami i materiałami.

Przedszkole zapewnia rodzinom dostęp do:

  • Wsparcie i pomoc dla dzieci z dodatkowymi potrzebami
  • Zasoby i linki do usług wsparcia społeczności
  • Finansowanie dla kwalifikujących się rodzin

Przedszkole odgrywa znaczącą rolę w rozwoju małych dzieci. Oferuje programy mające na celu przygotowanie dzieci do przyszłej nauki. Również w przedszkolu dzieci uczą się różnych umiejętności poznawczych, emocjonalnych i społecznych, które przygotowują je do przyszłych sukcesów w nauce. Na tym etapie poznają i lepiej rozumieją świat. Otrzymują mnóstwo zabawnych i edukacyjnych zajęć, które wzbogacają ich naukę. Wysyłając malucha do przedszkola, może cieszyć się wspaniałym etapem nauki i wieloma pozytywnymi doświadczeniami pielęgnacyjnymi.