Odwiedzamy plaże na Majorce

Jakie plaże na Majorce warto odwiedzać w pierwszej kolejności? Czy najpierw zacząć od tych maleńkich i kameralnych, czy od razu rzucić się w szaleństwo poznawania rozległych kurortów, gdzie trwa całodobowa, nieprzerwana impreza muzyczna, prowadzona przez najlepszych didżejów na świecie? Najlepiej jest słuchać tego, co w danej chwili podpowiada nam serce. Jeśli mamy usposobienie dosyć rozrywkowe i nie lubimy się nudzić, to zdecydowanie poznawanie Majorki od najbardziej reprezentatywnych i rozległych wysp będzie dobrym pomysłem. Jeśli nowe miejsca lubimy poznawać stopniowo, powoli rozsmakowując się atmosferą wszystkiego, co znajduje się wokół, dobrze będzie rozpocząć od plaż kameralnych. Są też takie plaże, które łączą w sobie walory kameralnych miejsc i bardziej nowoczesnych kurortów. Z ich znalezieniem nie będziemy mieli większych problemów. Polecane są w każdym przewodniku turystycznym i w ofercie każdego biura podróży. 

Bajeczne plaże na Majorce – wrażenia nie do zapomnienia

         Przykładem charakterystycznego kompleksu, w którym mała plaża łączy się z dużą jest Cala Mondrago. Jest tam niezwykle malowniczo i kolorowo. Wszystko dzięki temu, że znajduje się tam efektowny park krajobrazowy, co zdecydowanie przyciąga liczne rzesze turystów. Miejsce to polecamy szczególnie wszystkim turystom uwielbiającym łączyć zwiedzanie wysp z aktywnym wypoczynkiem. Wspaniale uprawia się sport w tak malowniczych okolicznościach przyrody! Plażując, otoczeni jesteśmy bujną zielenią. Plaże na Majorce są gęsto zaludnione w czasie sezonu, ale nie można powiedzieć, że jest ciasno czy niewygodnie. Wręcz przeciwnie, mimo dużej popularności plaża ta w znacznym stopniu zachowała swój kameralny charakter do dzisiaj. Turyści mają pełne pole wyboru, albo plażuje się na mniejszej, albo na większej. A wszystko to dosłownie tuż obok siebie, bez konieczności pokonywania dystansów, aby z jednej plaży przemieścić się na drugą. 

Plaże na Majorce dla każdego 

         Wszyscy dobrze wiemy, jak sporą atrakcją turystyczną na plaży są wydmy. Takie funkcjonują nie tylko nad polskim morzem, ale również na Majorce. Dowodzi temu niezwykle piękna plaża Es Trenc, skąpana w drobniutkim piasku i z silnie rozbudowaną infrastrukturą. Wielu pasjonatów podróżowania właśnie ją uznaje za najpiękniejszą plażę na całym obszarze Majorki. Można poczuć się tutaj totalnie wolnym, także jeśli chodzi o opalanie topless. Na miejscu skorzystać można z miejscowych lokali gastronomicznych, hoteli, restauracji, klubów, w większości czynnych przez całą dobę. Przez to, że na plaży znajduje się niesamowicie drobny i delikatny piasek, jest ona właściwie stworzona do tego, by spacerować po niej z dziećmi. Zdjęcia wykonane na wyspie Es Trenc zawsze robią piorunujące wrażenie. Niektórzy porównują tamtejsze plaże na Majorce do greckich wysp, głównie z uwagi na charakterystyczne skały, przywołujące na myśl klimaty Akropolu. Wszędzie można dojechać wypożyczonym samochodem terenowym. Poznawanie wyspy nawet przez wiele godzin jest prawdziwą przyjemnością! Polecamy wszystkim głodnym nowości!