odkurzacz basenowy

Odkurzacz basenowy – wady i zalety

Innym typem automatycznego urządzenia do czyszczenia basenów jest ciśnieniowy środek do czyszczenia basenów; wykorzystuje ciśnienie wody z pompy do czyszczenia basenu. Niektóre myjki ciśnieniowe można podłączyć do głównej pompy obiegowej basenu, podczas gdy inne mogą korzystać z pompy wspomagającej zaprojektowanej specjalnie do tego celu. Ciśnienie wody służy do przemieszczania myjki ciśnieniowej po basenie, podczas gdy myjka zbiera zanieczyszczenia do dołączonej torby. Ten rodzaj środka czyszczącego jest świetny, jeśli masz problem z dużymi zanieczyszczeniami, takimi jak trawa, liście lub robaki.

Automatyczne środki do czyszczenia basenów

Na koniec omówmy robota do czyszczenia basenów. Ten rodzaj automatycznego czyszczenia basenu wykorzystuje silnik elektryczny, który musi być zasilany przez transformator niskiego napięcia. Robot sprzątający zawiera własną pompę i filtry. Wiele modeli zawiera chip komputerowy, który pomaga im skuteczniej czyścić, a niektóre są nawet wyposażone w pilota. Zalety robota czyszczącego baseny obejmują możliwość szorowania ścian basenu; pomaga wodzie krążyć wokół basenu, a co najważniejsze, jest skuteczny w usuwaniu zarówno dużych zanieczyszczeń, jak i drobnych cząstek stałych z basenu. Niektóre wady robota sprzątającego to; wbudowana pompa i filtry będą wymagały częstego czyszczenia, jej ruch jest ograniczony przewodem elektrycznym, a cena jest generalnie wyższa niż w przypadku innych typów. 

Głównymi wadami odkurzacza basenowego jest to, że nie radzi sobie dobrze w basenach z dużą ilością dużych, pływających zanieczyszczeń, a ponieważ wysyła zanieczyszczenia do filtra i kosza basenu, będziesz musiał poświęcić więcej czasu na czyszczenie i konserwację swoją pompę i filtr.

Łatwy w instalacji i świetny w czyszczeniu

Automatyczny odkurzacz basenowy jest dość łatwy w instalacji i konserwacji. Można go bez problemu zainstalować w nowych basenach, jak również w basenach istniejących. Nie ma również potrzeby martwić się o jego ograniczenia w czyszczeniu. Automatyczny środek czyszczący do basenu może usuwać różne rodzaje zanieczyszczeń z basenu, w tym glony, liście i gałązki oraz inne cząsteczki.

Niektóre inne zalety myjki ciśnieniowej polegają na tym, że nie przenosi ona dużych zanieczyszczeń do kosza pompy lub filtra, doskonale radzi sobie z zbieraniem dużych pływających zanieczyszczeń, jest łatwa w utrzymaniu i trwała.