Naturalny żel pod prysznic – zadbaj o swoje ciało!

Pielęgnacja ciała jest tak samo ważna, jak pielęgnacja twarzy czy włosów. Chcemy mieć piękne i zdrowe ciało, chcemy, aby nasza skóra była gładka i pięknie się prezentowała – nie tylko w lecie, ale przez cały rok. Jest to możliwe, pod warunkiem, że faktycznie będziemy o to dbać, używając m.in. dobrych, zdrowych i bezpiecznych kosmetyków do pielęgnacji ciała.

Naturalny żel pod prysznic

Naturalny żel pod prysznic charakteryzuje się tym, że w jego składzie znajdziemy ponad 90% naturalnych składników. Żele pod prysznic, podobnie jak inne kosmetyki, powinniśmy dobierać z dużą rozwaga, sprawdzając i analizując ich skład. Nie należy kierować się zapachem, czy wyglądem żelu lub wykorzystanymi w nim egzotycznymi owocami. Przede wszystkim należy zapoznać się ze składem i właściwościami kosmetyku.

Jedną z najważniejszych zasad mówiących o tym, czy mamy do czynienia z kosmetykiem zdrowym, jest ilość składników znajdująca się na etykiecie. Jeżeli składników jest  bardzo dużo, a ich nazwy brzmią tak, że trudno nam je wypowiedzieć i zupełnie nie mamy żadnych skojarzeń, co one mogą oznaczać, to najprawdopodobniej mamy do czynienia z produktem, który do najzdrowszych i najbezpieczniejszych dla naszego organizmu nie jest zaliczany. Zatem, im krótszy i bardziej rozpoznawalny przez nas skład, tym lepiej.

W naturalnych żelach pod prysznic powinny znajdować się oleje naturalne, które nawilżają i łagodzą. Mogą znaleźć się w nich również składniki o dziwnie brzmiących nazwach, jak np. Cocamidopropyl Betaine, które jednak nie są szkodliwe, są biodegradowalne pochodzenia roślinnego.

Odpowiedni dobór żelu do rodzaju skóry

Każdy kosmetyk powinien być dobrany do rodzaju naszej skóry. Wyróżnia się wiele ich rodzajów, dlatego pierwszym krokiem jest poznanie, jakim jest nasz rodzaj skóry? Jeżeli chodzi o naturalne żele pod prysznic, to wymienia się najczęściej nawilżające żele pod prysznic, odżywcze żele pod prysznic oraz regenerujące żele do mycia. Należy wybrać taki, którego potrzebuje nasza skóra. Nawilżające żele pod prysznic potrzebne są przede wszystkim tym osobom, które na co dzień zmagają się z suchą skórą. Bardzo dobrze sprawdzą się również w przypadku skóry normalnej. Naturalny żel pod prysznic nawilżający, bogaty jest w węglowodany, sole mineralne, minerał i mikroelementy dzięki którym skóra uzyskuje naturalną równowagę.

Jeżeli skóra ma problemy, a więc łuszczy się, swędzi lub piecze, warto skorzystać z naturalnego żelu odżywczego. Zawarte w nim liczne ekstrakty i polifenole nawilżą i ochronią skórę.

Skóra wymagająca regeneracji, wrażliwa, skłonna do podrażnień i pęknięć naczynek krwionośnych wymaga specjalistycznej opieki. Naturalne żele pod prysznic posiadające w swoim składzie kojące i łagodzące substancje to świetne rozwiązanie. Należy omijać wszelkie produkty, które miałyby w swoim składzie drażniące substancje. Im więcej witamin, soli mineralnych i polifenoli – tym oczywiście lepiej!

Nie tylko kosmetyki

Nie tylko kosmetyki maja wpływ na to, jak, jak prezentuje się nasza skóra i należy o tym pamiętać! Jeżeli tryb naszego życia nie będzie zdrowy, to nawet najlepiej dobrane kosmetyki nie pomogą w takim stopniu, który byłyby dla nas satysfakcjonujący.  Co zatem także wpływa na wygląd naszej skóry? Przede wszystkim zdrowy tryb życia, uprawianie sportów na świeżym powietrzu. Oczywiście skóry nie można narażać na zbyt duże nasłonecznienie, jednakże świeże powietrze i ruch są niezmiernie ważne! Drugim ważnym aspektem jest dieta. Do organizmu należy dostarczać różnorodne pierwiastki, witaminy i mikroelementy. Warto jeść warzywa strączkowe, czosnek i szczypiorek, orzechy, chude mięsa, brokuły czy też marchew. Skóra powinna być odżywiona nie tylko z zewnątrz, ale również od wewnątrz. Oczywiście niezmiernie istotna jest woda – należy jej pić dużo, do dwóch litrów dziennie. Woda pozytywnie wpływa na wygląd skóry, sprawia, że wolniej się starzeje, ale ma także wpływ na włosy i cały nasz organizm!