Lasery kosmetyczne i ich możliwości.

Lasery kosmetyczne – nowoczesne urządzenia w gabinetach kosmetycznych.

Gałąź jaką jest kosmetyka i kosmetologia korzysta z nowoczesnych urządzeń, o których istnieniu niekoniecznie wiedzą osoby nieinteresujące się tematem. Są to technologie, które jeszcze niedawno były nieosiągalne, a teraz trafiają po prostu do użytkowania w gabinetach kosmetycznych i centrach urody. Dają one możliwości zabiegów i pielęgnacji, w sposób także do tej pory niekonieczne oczywisty dla każdego. Takimi są między innymi nowoczesne lasery kosmetyczne, które pozwalają, na takie jak zabiegi jak depilacja laserowa, czy też usuwanie przebarwień, tatuaży lub makijażu permanentnego. Jak one działają i jakie urządzenia dają dużą liczbę możliwości zabiegów, działających w odpowiedni sposób? O tym poniżej.

Lasery kosmetyczne – laser HR do depilacji ciała.

Laser HR to nowoczesny sprzęt wykorzystywany do depilacji całego ciała. Jest to profesjonalny laser, dalece bardziej zaawansowany technologicznie niż urządzenia wykorzystywane w domach. Można to nawet stwierdzić już na pierwszy rzut oka, poprzez to jak wygląda. Jest to sporych gabarytów urządzenie pozwalające na regulację i wybór spośród olbrzymiej ilości parametrów. Dzięki temu można go stosować u różnych klientów, dobierając długość i natężenie fal do ich potrzeb i karnacji.

Lasery kosmetyczne SHR to urządzenia trójwiązkowe. Długości fal świetlnych w nich zastosowanych to 755 nm., 808 nm. i 1064 nm.

Pierwsza to wiązka aleksandrytu, jednego z najpopularniejszych źródeł w laserach do depilacji. Wpływa on na melaninę zawartą we włoskach i mieszkach włosowych. Im większa temperatura wiązki, tym łatwiej są one niszczone. Warto tu wspomnieć, że sam aleksandryt to sztucznie wytwarzany w laboratoriach minerał.

Kolejna to wiązka lasera diodowego, który wnika do ciała mniej więcej na głębokość 4 mm. Wpływa na melaninę we włosie, ale co ważniejsze na brodawki skórne i naczynia krwionośne odżywiające go. Poprzez podgrzanie ich odcina się połączenie, a włos obumiera.

Ostatnia to wiązka nd-yag. Jest to jedyna wiązka, która nie wpływa na melaninę w skórze, tylko od razu wędruje w jej głąb, docierając do pigmentu zawartego w opuszce włosa. Dlatego też może on być stosowany na przy każdej karnacji, co szczególnie przypadnie do gustu klientom o ciemnych odcieniach skóry. Lasery kosmetyczne z wiązką nd-yag niszczą bezpośrednio cebulki włosowe.

Lasery kosmetyczne Q-Switch.

Laser Q-Switch opiera się o działanie wiązki nd-yag, o której wspomniane już było w przypadku laserów do depilacji. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu do zabiegu, jest on w stanie usunąć tatuaże i makijaż permanentny niezależnie od koloru zastosowanego tuszu. Używa się go także do usuwania przebarwień, a także tak zwanych plam starczych.

Lasery kosmetyczne typu Q-Switch działają na zasadzie absorpcji wiązki laserowej przez pigment, przez co dochodzi do jego rozpadu. Pozostałości tuszu czy nadmiaru melaniny w formie mikrocząsteczek są następnie naturalnie i bezpiecznie usuwane z organizmu, poprzez jego procesy.