Jak telefon Yealink, Cisco lub Polycom, może wpłynąć na funkcjonowanie naszej firmy?

Telefony IP lub też VoIP, jak również są nazywane, są wsparciem dla tradycyjnych biurowych telefonów analogowych. Mimo tego, że wyglądają niemal identycznie jak one, ich funkcjonalność jest o wiele większa. Posiadają cyfrową jakość dźwięku, a wszystko odbywa się za pośrednictwem Internetu. Jest to gwarancja wielu korzyści, dlatego przedsiębiorcy decydują się na tę opcję coraz częściej.

Telefony IP i ich producenci…

Wraz z popularyzacją Internetu powstało sporo firm, które zaczęły oferować swoim klientom sporo nowych rozwiązań biznesowych. Spotkamy zatem telefon Yealink, ale też od Cisco, czy też Polycom, a wszyscy Ci producenci produkują modele telefonów biznesowych, które pozwalają nie tylko na obsługę połączeń, ale też integrację wielu funkcjonalności, które pomagają wesprzeć wydajność pracy oraz sprawiają, że ta jest szybsza, łatwiejsza i przede wszystkim – przyjemniejsza. Obecnie, spora część przedsiębiorstw, w ogóle nie wyobraża sobie funkcjonowania bez wykorzystania telefonii i technologii VoIP.

Telefony Yealink i innych firm, to gwarancja oszczędności i sprawniejszej komunikacji

Technologia VoIP, posiada swoją własną charakterystykę działania, a szczególnie widać to przy infrastrukturze. Dla działania klasycznych telefonów, konieczna jest linia telefoniczna, a to dość wysoki koszt. Telefony IP, opierają swoje działanie na internetowym połączeniu, kontach użytkowników i adresach SIP. Dzięki temu, wydatek jest znacznie niższy. Na uwagę zasługuje też fakt, że zachodzi też szansa obierania połączeń od sporej liczby klientów. Nie przydarzy się bowiem sytuacja, że dzwoniący trafi na zajętą linię. Telefony VoIP w zależności od modelu, umożliwiają przyjmowanie połączeń od znacznie większej liczby rozmówców.

Korzystajmy z długiej listy dostępnych możliwości

Jeśli postawimy na telefony IP, sygnowane logiem znanych producentów, zyskamy sporo ciekawych funkcjonalności. Możliwością będzie chociażby bardzo rozległa książka telefoniczna, wstrzymywanie oraz wyciszanie połączeń, bezpośrednie połączenia IP, głośnomówiąca funkcja, wygodne klawisze funkcyjne, a także spory wyświetlacz. Wykorzystanie tego typu nowoczesnej technologii, spada ryzyko utraty klienta. To też rozwiązanie, które przede wszystkim wspiera funkcjonowanie firmy, a jako, że nie jest to zbyt drogie, z pewnością okaże się opłacalną inwestycją.

Co powinniśmy wziąć pod uwagę? Jeśli planujemy zakupić tego typu urządzenia, najlepiej sięgać po produkty od renomowanych producentów, stąd najlepszym wyjściem będą chociażby telefony Yealink, Polycom bądź Cisco. Jako, że na ich bazie prowadzi się nieustanne testy, mogą być one ciągle ulepszane, a dodatkowo będzie to sprzęt, który posłuży nam bardzo długo. Pamiętajmy też o tym, że to sprzęt będzie w dużej mierze warunkować jakość połączenia. Stąd gdy jest to dla nas istotne, urządzenia z niskiej półki nie będą dobrym wyborem. Może się zdarzyć, że nawet najlepszy i najnowszy telefon VoIP nie pozwoli nam na najwyższą jakość, jednak w takim wypadku, winowajcę będzie niewystarczająco szybkie łącze internetowe.