Esperal: cena, korzyści, przeciwskazania

Alkoholizm jest jednostką chorobowa, która dotyka coraz więcej osób. Powody alkoholizmu są różne: załamania nerwowe, tragedia życiowa, problemy w pracy, czy narastające problemy rodzinne. Bez względu na to, dlaczego osoba uzależniona zaczęła pić, najważniejsze jest to, że z tym problemem można sobie poradzić. Jak? Jest wiele sposobów, a jednym z nich jest esperal, nazywany inaczej zaszyciem alkoholowym lub po prostu wszywką. Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszamy do lektury!

Cena esperalu

Być może cena nie jest najważniejszym zagadnieniem w temacie uzależnienia alkoholowego, jednak wiele osób jest tym zainteresowanych. Warto zatem od tego rozpocząć. Esperal Warszawa cenatakie hasła pojawiają się bardzo często, zwłaszcza w sieci i wiele osób oczekuje odpowiedzi. Najczęściej koszt ten nie przekracza tysiąca złotych. Często jest to kwota od 500 do 800 zł. Jeżeli kwota jest niższa, należy przypuszczać, że jest to kwota tylko za samą substancję, a do tego dojdą koszty zabiegu.

Korzyści

Korzyścią jest oczywiście powstrzymanie się od picia przez kilka miesięcy. Daje to ogromną szanse na to, aby organizm odzwyczaił się od alkoholu. Można w tym czasie zacząć w miarę normalnie funkcjonować i na trzeźwo popatrzeć na otaczający nas świat. Korzyści są ogromne, przede wszystkim dla zdrowia psychicznego i fizycznego. Można w czasie abstynencji spróbować naprawić to, co zostało popsute w trakcie picia.

Przeciwskazania do esperalu

Przede wszystkim uczulenia. Jeżeli osoba uzależniona jest na jakikolwiek składnik leku, to po prostu nie ma możliwości, aby go podać. Kolejna kwestia to choroby: zarówno psychiczne, jak i choroby krążenia i choroby serca. Choroby te zupełnie dyskwalifikują. Nie można być również pod wpływem alkoholu przez dobę przed zabiegiem.

Esperal – tylko dla zdecydowanych

Esperal to bezpieczne rozwiązanie wtedy, gdy osoba uzależniona nie sięgnie po alkohol. W razie jego spożycia, esperal jest niebezpieczny dla zdrowia i życia. Dlatego, w żadnym wypadku nie powinno się wykonywać tego zabiegu u osób, które nie są pewne. Czy chcą przestać pić. To bardzo ważne. Muszą być w pełni świadome to, co może się stać.

Wszywka alkoholowa nie jest także rozwiązaniem wszystkim alkoholowych problemów. Nie działa ona jak magiczna tabletka, po wszyciu której znikają wszystkie problemy. Pomaga ona w tym, aby na jakiś czas nie pić, jednak to jaką pracę wykonasz w swojej głowie i czy nie sięgniesz już po alkohol zależy tylko od Ciebie. Wiele osób, aby poradzić sobie z alkoholizmem, oprócz wszywki alkoholowej stosuje również spotkania z terapeutą. Dzięki temu działa wielokierunkowo, zwiększając swoje szanse na wygraną z alkoholem.