Ekran do projektora – nieodzowna część każdej sali konferencyjnej?

Czy ekran do projektora faktycznie jest nieodzowną częścią sali konferencyjnej? Wiele osób przekonało się przecież, że w niektórych salach konferencyjnych, w ogóle nie ma ekranu. Zatem, konieczny, czy niekonieczny? Spróbujemy odpowiedzieć na to pytanie.

Sale konferencyjne – z założenia – powinny być profesjonalne. Są one tworzone po to, aby grupa ludzi mogła w swobodnych i wygodnych warunkach porozmawiać o sprawach ważnych dla firmy, spółki, uczelni, etc. Dobrze przygotowana sala konferencyjna powinna być wygodna dla uczestników, a więc być wyposażona w wysokiej jakości meble. Bardzo ważnym elementem takiej sali jest odpowiednie oświetlenie, a precyzyjniej mówiąc systemy do zaciemniania okien i całego pomieszczenia, aby wszystkie wyświetlane przez projektor materiały były dobrze widoczne. Dla nikogo nie jest komfortowa sytuacja, w której będzie musiał przechylać się aby zobaczyć ekran do projektora lub dopytywać co się na nim wyświetla, bo z jego strony sali po prostu widoczność jest mocno ograniczona.  

Profesjonalna sala konferencyjna

Kolejnymi ważnymi elementami na sali konferencyjnej jest oczywiście sam projektor oraz ekran do projektora. Ten pierwszy powinien być jak najwyższej jakości. Nie powinien się zacinać i psuć, powinien być kompatybilny z różnymi urządzeniami i systemami, powinien być wytrzymały. I teraz pytanie o ekran do projektora – czy na pewno konieczny? Tak i nie. Dlaczego nie? Ponieważ obrazy z projektora mogą zostać wyświetlone na ścianie lub tablicy. Czy to jednak wystarczy w sali konferencyjnej? Raczej nie…

Obraz wyświetlany na ścianie nie jest tak dokładny, jak obraz wyświetlany na ekranie do projektora. I oczywiście w niektórych przypadkach nie będzie to miało znaczenia, jednak, jeżeli zależy nam na organizacji naprawdę profesjonalnej sali konferencyjnej, na której wszyscy będą czuć się komfortowo, ważne jest, aby zapewnić jak najlepszy sprzęt i widoczność każdemu uczestnikowi konferencji. Co więcej, należy pamiętać także  o tym, że na profesjonalnych salach konferencyjnych często odbywają się także wideokonferencje. Osoby, których nie ma bezpośrednio na sali również powinny mieć zapewniony jak najlepszy dostęp do wyświetlanych informacji.

Oczywiście sala konferencyjna może zostać zorganizowana „po kosztach”. Ale czy na pewno o to chodzi tworząc profesjonalne miejsce do spotkać? Nie! Sala konferencyjna powinna spełniać najwyższe standardy i oczekiwania wszystkich uczestników. Dlatego, warto kupić sprzęt wysokiej jakości, w dobrym sklepie i od sprawdzonych producentów.