dobry dietetyk katowice

Dobry dietetyk w Katowicach – w co uboga jest dieta DASH ?

Dieta DASH to dieta uboga w sód i bogata w składniki odżywcze. Został stworzony przez National Heart, Lung and Blood Institute, aby pomóc obniżyć ciśnienie krwi i wykazano, że zmniejsza ryzyko chorób serca, udaru mózgu, cukrzycy i niektórych nowotworów.

Dobry dietetyk w Katowicach – dla kogo zalecana jest dieta DASH ?

Dieta DASH jest zalecana dla osób z nadciśnieniem lub stanem przednadciśnieniowym. Dieta składa się z czterech faz, które należy stosować przez dwa tygodnie każda: – Faza 1: Zmniejsz spożycie sodu do mniej niż 2300 miligramów dziennie (mg / dzień); – Faza 2: Zwiększ spożycie potasu do 4700 mg dziennie; – Faza 3: Zwiększ dzienne porcje owoców i warzyw; – Faza 4: Zwiększ dzienną porcję produktów pełnoziarnistych. Dieta DASH to plan zdrowego odżywiania, który koncentruje się na produktach o niskiej zawartości sodu, tłuszczu i wysokiej zawartości błonnika. Udowodniono, że jest skuteczny w odchudzaniu poprzez obniżenie ciśnienia krwi i poziomu cholesterolu. Dieta DASH jest najpopularniejszą dietą w Ameryce, którą stosuje ponad 13 milionów ludzi.

Dobry dietetyk w Katowicach – co oznacza skrót DASH ?

Dieta DASH to dieta o niskiej zawartości sodu i wysokiej zawartości potasu, która, jak udowodniono, pomaga obniżyć ciśnienie krwi i poziom cholesterolu. Dieta DASH to skrót od Dietary Approaches To Stop Hypertension. Został opracowany przez National Institutes of Health na początku lat 90. DASH oznacza: Podejścia dietetyczne do zatrzymania nadciśnienia: dieta o niskiej zawartości sodu i wysokiej zawartości potasu, która, jak udowodniono, pomaga obniżyć ciśnienie krwi i poziom cholesterolu. Dieta DASH to dieta, która koncentruje się na spożywaniu zdrowej i zbilansowanej diety. Opiera się na jedzeniu niskokalorycznych, bogatych w składniki odżywcze pokarmów i unikaniu niezdrowej żywności. Dieta DASH została stworzona przez National Institutes of Health w 1991 roku. Została stworzona, aby pomóc osobom z nadciśnieniem lub nadciśnieniem obniżyć ciśnienie krwi. Dieta DASH może być również stosowana do odchudzania. Dieta DASH istnieje od 1991 roku, ale dopiero niedawno została spopularyzowana jako ogólny plan zdrowego odżywiania dla wszystkich ludzi. Obecnie istnieje wiele różnych odmian diety DASH, w tym dieta Dash: szybki i łatwy plan odchudzania, który jest 12-tygodniowym programem obejmującym plany posiłków, przepisy, listy zakupów i wiele więcej, które pomogą Ci szybko i łatwo schudnąć !