Lumion

Dla kogo dostępny jest Lumion? Cena

Dzięki oprogramowaniu Lumion możesz stworzyć ekspozycję swojego projektu w kontekście i uchwycić wszystkie szczegóły otoczenia i atmosfery, ukazując pełny potencjał Twój projekt. Lumion może nie każdemu odpowiadać, czy to ze względu na cenę, czy wymagania graficzne (wymagany jest drogi sprzęt komputerowy). Podobne oprogramowanie istnieje. Lumion jest dostępny dla każdego architekta i projektanta, niezależnie od oprogramowania do modelowania CAD lub 3D. 

Do czego służy Lumion?

Stworzony przez dwóch holenderskich programistów komputerowych, którzy byli pasjonatami 3D, grafiki i symulacji, pomysł polegał na stworzeniu łatwego programu bez potrzeby posiadania dużego doświadczenia w grafice i ogólnie oprogramowaniu 3D; głównym celem było również generowanie szybkich i szybkich wyników dla architektów. W 2007 roku firma act-3D kierowana przez dwóch holenderskich programistów rozpoczęła prace nad oprogramowaniem dla architektów, aw 2010 roku ukazała się pierwsza wersja Lumiona.

W przeszłości architekci polegali na szkicach i ręcznie 3D, aby wizualizować swoje projekty. W końcu ten krok był ostatnim w procesie, aby zakończyć i pokazać projekt na końcu, jednak nie było możliwości wypróbowania różnych tekstur i materiałów, aby zobaczyć, czy naprawdę pasuje do projektu i pracy , to trochę utrudniło pracę architektom.

Tworzenie tekstur i materiałów

W dzisiejszych czasach 3D nie jest ostatnim krokiem, jest używany w całym procesie od samego początku, teraz architektom znacznie łatwiej jest porównywać i oglądać formy, materiały i całą pracę w 3D oraz wprowadzać zmiany potrzebne do wykonania lepszej pracy. Korzystanie z Lumion daje możliwość wizualizacji projektu przed jego utworzeniem w świecie rzeczywistym, możliwe jest zintegrowanie projektu z różnymi rodzajami scen, krajobrazów, wysp, lasów i środowiska miejskiego, można także dodać kilka rodzajów obiektów zewnętrznych, takich jak samochody, rośliny, ludzie i drzewa, Lumion zawiera ponad 5600 obiektów.

Poprzez Lumion można znaleźć wszystkie materiały, takie jak drewno, ściany, szkło, aluminium, metal, kamień, wykończenie podłogi, lumion zawiera ponad 1200 materiałów i tekstur, najlepsze w lumion jest to, że biblioteka jest zintegrowana z oprogramowaniem, nie trzeba pobierać i wyszukiwać materiały i obiekty. Poza tym w Lumionie istnieje również możliwość dodawania różnych efektów do zdjęć lub filmów przed renderowaniem, można bawić się słońcem, dodawać więcej chmur, dodawać śnieg lub deszcz, cienie, a nawet wiatr, dzięki czemu zdjęcia będą bardziej realistyczne, bardziej zbliżony do rzeczywistości.