Dezynsekcja Warszawa

Dezynsekcja Warszawa – czym różni się ukąszenie pchły i pluskwy? 

Pluskwy to kolejne małe stworzenia, które żywią się ludzką krwią. W przeciwieństwie do pcheł, pluskwy wychodzą tylko w nocy. Chowają się w materacach i dywanach i gryzą ludzi podczas snu. W przeciwieństwie do ukąszeń pcheł, które najczęściej występują w okolicach stóp i kostek, pluskwy gryzą górną część ciała. Zobaczysz małe ciemnoczerwone plamy na obszarach takich jak twarz, szyja, ramiona i dłonie. Podobnie jak ukąszenia pcheł, plamy te często pojawiają się w grupie lub linii.

Jak leczy się ukąszenia pcheł?

Ślad po ukąszeniu odejdzie bez leczenia. Jednak, aby przestać być ukąszonym, musisz pozbyć się samych pcheł. Aby złagodzić objawy ukąszeń pcheł, wypróbuj dostępne bez recepty kremy przeciw swędzeniu i leki przeciwhistaminowe. Unikaj drapania okolicy. Jeśli zauważysz oznaki infekcji w miejscu ugryzienia, takie jak biała kieszonka lub wysypka, umów się na wizytę u lekarza. Dowiedz się, jak pozbyć się insektów z mieszkania: https://www.foxzwalczanieszkodnikow.pl/oferta/dezynsekcja.

Jak leczyć ukąszenia pcheł u niemowląt?

Wszelkie pchły w twoim domu, które gryzą ciebie lub twojego psa, mogą również ugryźć twoje dziecko. Ukąszenia pchły nie są niebezpieczne dla małych dzieci, ale są niewygodne. Ukąszenia będą wyglądać jak małe czerwone guzki na skórze Twojego dziecka. Mogą stać się czerwone, puchnąć i tworzyć pęcherze. Zapytaj swojego pediatrę o najlepszy sposób leczenia ukąszeń w zależności od wieku dziecka. Leczenie może obejmować: mycie miejsca ukąszenia wodą i łagodnym mydłem podawanie dziecku kremu lub płynu przeciwhistaminowego, aby zatrzymać swędzenie obcinanie paznokci dziecka, aby zapobiec drapaniu ukąszeń Zadzwoń do pediatry, jeśli Twoje dziecko ma gorączkę, ma guzki, które puchną, są ciepłe w dotyku lub wyciek płynu rozwija pokrzywkę lub duszność — oznaki reakcji alergicznej

Sprawdź swojego zwierzaka, aby zobaczyć, czy jest źródłem twojego problemu z pchłami. Odsuń ich futro, aby poszukać pcheł lub ukąszeń pcheł na skórze. Jeśli drapie się częściej, może to oznaczać, że ma pchły. Użyj szamponu i proszku przeciw pchłom, aby pozbyć się pcheł, które obecnie ma Twój pies. Następnie rozważ użycie obroży przeciw pchłom, aby zapobiec ponownemu pojawieniu się pcheł. Skonsultuj się ze swoim lekarzem weterynarii, aby uzyskać porady dotyczące stosowania leków miejscowych lub doustnych dla swojego rodzaju zwierzęcia. Wiele metod leczenia jest dostępnych bez recepty, podczas gdy inne muszą być przepisane przez lekarza weterynarii.