Dezynsekcja Warszawa

Dezynsekcja Warszawa – co zrobić, gdy pies przyniesie do domu pchły?

Jeśli chodzi o Twój dom, będziesz chciał odkurzyć dywany, w których pchły lubią się chować. Wyrzuć worek lub wyrzuć zawartość odkurzacza na zewnątrz. Umycie całej pościeli (twojej i twojego zwierzaka) w gorącej wodzie i wysuszenie jej na najwyższym ustawieniu temperatury może pomóc w zabiciu pcheł. W przeciwnym razie, aby całkowicie pozbyć się pcheł z domu, konieczne może być użycie środków owadobójczych w domu, co zazwyczaj wiąże się z koniecznością opuszczenia domu na pewien czas, aż spray wyschnie.

Porozmawiaj ze swoim lekarzem weterynarii

Najlepszą opcją jest najpierw rozmowa z lekarzem weterynarii o tym, które produkty będą najlepsze dla Twojego psa lub kota. Niektóre produkty pestycydowe mogą powodować działania niepożądane u bardzo małych psów, zwierząt w ciąży lub zwierząt domowych z problemami zdrowotnymi. Dostępnych jest wiele produktów do leczenia pcheł u zwierząt, a każdy z nich działa inaczej. Ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem weterynarii, aby dowiedzieć się, jak działa produkt, który Cię interesuje i czy jest bezpieczny dla Twojego zwierzaka.

Twoje lokalne centrum ogrodnicze prawdopodobnie nosi pożyteczne nicienie, które są małymi organizmami przypominającymi robaki, które żywią się jajami i larwami w glebie. Nicienie od dawna uznawane są za sposób na kontrolowanie populacji pcheł na zewnątrz.

Wykąp swojego zwierzaka

Możesz użyć zwykłego szamponu dla zwierząt lub takiego, który zawiera środek przeciw pchłom. Jeśli używasz szamponu przeciw pchłom, przeczytaj etykietę. Szampon dla psów nie powinien być stosowany do mycia kotów, a szamponów pielęgnacyjnych dla dorosłych nie należy stosować u kociąt i szczeniąt. Możesz porozmawiać z lekarzem weterynarii, jeśli używasz również innego pestycydu na swoim zwierzaku. Nadmierne traktowanie może być szkodliwe dla twojego zwierzaka. Kup solidny grzebień na pchły, aby usunąć dorosłe pchły z futra swojego zwierzaka. Zwróć szczególną uwagę na szyję, brzuch i tyłek, gdzie gromadzą się pchły. Trzymaj w pobliżu miskę ciepłej wody z mydłem i zanurz w niej grzebień, aby zabić znalezione pchły.

Popularne niegdyś zamgławiacze nie są już uważane za najskuteczniejszy sposób walki z inwazją pcheł. Nie mogą dostać się do ciasnych miejsc, w których pchły mogą się ukryć, i pozostawiają osad, który nie jest dobry dla ludzi ani zwierząt. Jeśli zdecydujesz się potraktować części domu sprayem przeciw pchłom, chroń swoją skórę i płuca podczas dozowania pestycydu.