Czym jest anemia u dzieci

Anemia u dzieci jest stanem niedokrwistości, w którym dziecko ma niedobór czerwonych krwinek lub hemoglobiny. Czerwone krwinki są krwinkami, które transportują tlen w organizmie, a hemoglobina jest białkiem w krwinkach, które przenosi tlen. Anemia u dzieci jest niedoborem żelaza w organizmie, który może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych, takich jak utrata masy ciała, problemy z układem nerwowym i problemy z układem krwionośnym. Żelazo jest niezbędne do produkcji krwi i pomaga w utrzymaniu zdrowych komórek. Bez wystarczającej ilości żelaza, organizm nie może produkować krwi w wystarczających ilościach.

Jakie są przyczyny anemii u dzieci

Wiadomo, że wszystkiego o anemii możemy dowiedzieć się z Internetu. Wystarczy wpisać: anemia przyczyny i już mamy odpowiedz. Jednak, aby potwierdzić co jest przyczyną u Twojego dziecka, należy udać się do lekarza, który zleci odpowiednie badania. Anemia u dzieci może być spowodowana przez niedobór żelaza, niedobór kwasu foliowego lub niedobór witaminy B12. Niedobór żelaza powoduje brak tlenu w organizmie. Tlen jest niezbędny do wytwarzania krwi. Niedobór kwasu foliowego powoduje brak witaminy B, która jest niezbędna do tworzenia komórek krwi. Niedobór witaminy B12 powoduje brak komórek krwi w organizmie.

Najbardziej popularne objawy anemii u dzieci

Objawy anemii u dzieci mogą obejmować ospałość, bladość, brak energii, skoki ciśnienia krwi, brak pamięci, senność, ból głowy, drżenie rąk i nóg, wymioty, biegunka, ból brzucha, nudności, brak apetytu i wzdęcia. Dzieci z anemią mogą mieć problemy z oddychaniem, koncentracją i uwagą. Anemia u dzieci można leczyć suplementami witaminowymi, które zawierają witaminę B12, kwas foliowy i żelazo. Witamina B12 i kwas foliowy są dostępne w postaci tabletek, kapsułek i zastrzyków. Żelazo jest dostępne w postaci tabletek i kapsułek. Suplementy witaminowe są dostępne w aptekach. Lekarz może przepisać leki, które zawierają witaminę B12 i kwas foliowy. Lekarz może również przepisać lek, który zawiera żelazo.

Co wybrać dla dziecka – tabletki czy krople

Pamiętaj, że suplementy z żelazem, które występują w aptekach i sklepach dla dzieci, to przede wszystkim suplementy przeznaczone dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Ze względu na to, że są one przeznaczone dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, nie są przeznaczone dla dzieci w wieku 0-6 miesięcy. Dlatego suplementy żelaza dla dzieci w wieku 0-6 miesięcy muszą być przepisywane przez lekarza. W zależności od tego, jaki jest stan twojego dziecka, specjalista może zalecić suplementy w formie kropli.