Czy warto postawić na Audi w wynajmie długoterminowym?

Długoterminowy wynajem samochodu, umożliwia odpłatne użytkowanie pojazdu na podstawie umowy, która podpisywana jest na dany, gdzie minimum to rok. Rośnie liczba zainteresowanych taką opcją finansowania pojazdów, gdyż staje się to korzystną alternatywą m.in. dla klasycznego leasingu. Dzięki temu rozwiązaniu, przedsiębiorstwo może pozyskać praktycznie nowe auto prosto z salonu.

Bez względu na to, czy planujemy zakup Volvo, czy też Audi wynajem długoterminowy z pewnością umożliwi nam pozyskanie takiego samochodu. Konieczne jest jednak to, aby klient zgodził się na warunki regulaminu, które przedstawi mu wypożyczalnia. Umowa określa takie kwestie, jak prawa i obowiązki zarówno ze strony wynajmującego, jak i najemcy. Z pewnością w wypadku poszczególnych firm, niektóre warunki mogą się od siebie różnić.

Skąd tak duże zainteresowanie wynajmem długoterminowym?

Na początku warto nadmienić iż najem długoterminowy nie jest rozwiązaniem zarezerwowanym wyłącznie dla firm. Bardzo często korzystają z niego także osoby prywatne. Bogate oferty wypożyczalni sprawiają, że klient może pozwolić sobie na taki model auta, jaki tylko spełni jego potrzeby. Jeśli nasz budżet jest dość ograniczony, wcale nie musimy decydować się na nowy pojazd z salony, gdyż w wielu przypadkach możliwością będą też auta używane.

Podsumowanie kosztów wynajmu dowiedzie nam, że to opcja, która jest tańsza od leasingu. Będzie to dość diametralna różnica, a co więcej wydatki związane z najmem mogą być zaliczone do kosztów uzyskania przychodu, co powinno przynieść klientowi korzyść podatkową. Dodatkowo, takie aspekty jak serwisowanie oraz ubezpieczenie, to zadania firmy finansującej.

Klientów bardzo cieszy to, że długoterminowy wynajem samochodów nie przekłada się na zdolność kredytową. Jednocześnie jej nie wymaga oraz jej nie zmniejsza. To wyjątkowo istotne dla wszystkich tych, którzy planują starać się o uzyskanie kredytu w banku. Wraz z końcem umowy, klient powinien oddać samochód do firmy. Po tym może wymienić go na nowszy model, bądź wykupić ten obecny na preferencyjnych warunkach.

Dlaczego niektórzy negują opłacalność wynajmu długoterminowego?

Długoterminowy najem aut jest w różny sposób traktowany przez potencjalnych klientów. Dzieje się tak z kilki powodów. Po pierwsze – samochód musi być zadbany, gdyż jego nadmierne wyeksploatowanie może wiązać się z dodatkowymi opłatami. Jeśli ten zostanie sprawdzony, to klient musi wziąć za to odpowiedzialność, jednak istnieje szansa, aby od takiej sytuacji się ubezpieczyć.

Wynajem długoterminowy może nieść za sobą pewne limity o ograniczenia, które w głównej mierze dotyczą rocznego lub miesięcznego przebiegu samochodu. Jest to bowiem zapis w naszej umowie, który może dość widocznie podnieść koszty najmu. Kiedy przekroczymy taki limit może się okazać, że obowiązek napraw lub serwisowania spadnie na nasze barki. Mając to na uwadze, rekomenduje się wybór firm finansujących, które nie zawierają w umowie zapisu o tzw. kilometrówce.