Czy Paco Rabanne i inne znane perfumy będą bezpieczne dla naszej skóry, jak podkład Estee lauder double wear?

Przyjęło się, że wszystkie produkty będące perfumami, zazwyczaj wybieramy po to, aby zachwycały swoim wyjątkowym zapachem. Warto wiedzieć, że niezwykle istotne jest to, by zapach ten nie był dla nas drażniący, ani nie wpływał negatywnie na naszą skórę. Odpowiednio dobrane perfumy to szansa, aby poprawić swoje samopoczucie, ale także kondycję skóry. Dodatkowo, zapach powinien doskonale współgrać z naszych charakterem i sposobem bycia. Kluczem jest natomiast to by był to zapach, który nam się po prostu podoba.

Perfumy powinno wybierać się z pełną świadomością…         

Najważniejsze kryteria wyboru dobrych perfum, często bywają dla nas kompletnie nieznane. Z reguły sięgamy po te produkty, będące wynikiem pracy renomowanych firm. Widząc na sklepowej półce perfumy marki Paco Rabanne uznajemy po prostu, że będzie to jeden z najlepszych wyborów. Niestety zdarza się, że nawet wysokiej klasy perfumy spowodują zaczerwienienia lub podrażnienia na naszej skórze. Pamiętajmy, że produkt tego rodzaju nie może w żaden sposób reagować z naszą skórą. Zanim wybierzemy odpowiednią pozycję, powinniśmy określić to, jakiego rodzaju skórę posiadamy, gdyż warunkuje to jakie perfumy okażą się najlepsze i bezpieczne. Bez względu na to, czy kupujemy Estee lauder double wear https://indizio.pl/pl/producer/Estee-Lauder/510 czy jakikolwiek inny produkt, ten musi być z pewnego źródła.

Chociaż nuty zapachowe są niebagatelną kwestią, to jednak nie jest jedyny wyznacznik. Zapach oczywiście musi się nam podobać, chociaż zakupy pod wpływem chwili nie będą nigdy tutaj wskazane. Najlepiej sięgnąć po tester i spryskać nim swój nadgarstek, po czym odczekać około doby. Wszelkie nuty zapachowe aktywują się zwykle po czasie, ale również reagują na pot. Tylko taką metodą będziemy w stanie poznać ich rzeczywisty zapach.

Jakie perfumy są odpowiednie dla danego typu skóry?

Dla suchej skóry

Jej kolor jest zwykle jasny, a bywa również matowa, szorstka, delikatna i nieelastyczna. Naskórek bywa bardzo cienki, a ten regeneruje się dość długo. Zły dobór perfum, dla skóry tego typu, to ryzyko jej łuszczenia się i przedwczesnego starzenia. Najlepiej wybierać zatem produkty, które posiadają niskie stężenie alkoholu. Wody perfumowane i kolońskie, na pewno nie będą dobrym wyborem. Warto jednak sięgać po wody toaletowe. Musimy natomiast pilnować tego, aby nasz skóra była dobrze nawilżona. W lecie, najlepiej unikać zapachów ciężkich, ponieważ w wyniku promieniowania słonecznego, te mogą reagować kosmetykiem, doprowadzając do zaczerwienień.

Dla tłustej skóry

Jako, że skóra tłusta posiada swoją własną warstwę ochronną, jest ona świetnie chroniona przed tym, by wnikały w nią substancje chemiczne. To bardzo odporny typ skóry, a szczególnie na podrażnienia, po których szybko się regeneruje. Dobrym wyborem będą tu tradycyjne perfumy i perfumowane wody, nawet z dużą zawartością alkoholu. Należy byś świadomym, że tłusta skóra eksponuje zapachy bardzo mocno, dlatego niektóre aromaty mogą okazać się drażniące.

Dla skóry normalnej

Najmniej problemów mają posiadacze skóry normalnej, dlatego Ci mogą pozwolić sobie na wybór każdej z dostępnych wód zapachowych. Niezależnie jednak od tego, nie zaleca się stosowania perfum bezpośrednio przed opalaniem na plaży i w solarium. Jeśli wybieramy zapach dla siebie samego, nie kierujmy się tym, że konkretne perfumy pachniały na kimś wyjątkowo dobrze. Fakty są takie, że wszyscy z nas wydzielają swoje indywidualne zapachy. Końcowy zapach danych perfum jest wiec wynikiem połączenia się ich z naturalną wonią konkretnej osoby. Dlatego właśnie spotykamy się często z sytuacjami, gdzie identyczne perfumy pachną zupełnie inaczej na różnych osobach.