piły taśmowe

Czujnik odchylenia ostrza – piły taśmowe 

Czujnik odchylenia brzeszczotu i system sterowania są przeznaczone do wykrywania i kontrolowania odchylenia brzeszczotu. Para oddalonych od siebie indukcyjnych czujników zbliżeniowych jest umieszczona obok boku brzeszczotu w celu wykrywania odchylenia brzeszczotu podczas pracy. sterownik otrzymuje dane wejściowe z każdej pary czujników w celu kontrolowania i regulacji napięcia taśmy na ostrzu oraz regulacji siły nacisku ostrza na obrabiany przedmiot.

Podające stoły rolkowe i napędzane przenośniki 

Kolejnym świetnym dodatkiem szczególnie do większych warsztatów są stojaki na rolki. Podczas cięcia materiału urządzeniem awexim.pl, zapewniają one stabilną konstrukcję, która utrzymuje ciężar materiału, a jednocześnie ułatwia wprowadzanie go do imadła. Trochę pchnięcia przechodzi długą drogę. Chociaż rolki nie mogą inicjować ruchu, znacznie ułatwiają ruch materiału.

Przenośniki rolkowe napędzane silnikiem są zalecane do stosowania w połączeniu z hydraulicznymi dociskami górnymi i imadłem wahadłowym we w pełni automatycznych poziomych piłach taśmowych. Używając małego, ale mocnego silnika, stoły pomagają imadłu wahadłowemu przesuwać ciężkie materiały do pozycji cięcia. Połączenie imadła wahadłowego, hydraulicznego docisku górnego i napędzanego silnikiem przenośnika rolkowego daje maszynę stworzoną do masowej produkcji przy minimalnym nakładzie pracy. Stół podający do łączenia w wiązki pomaga w łatwym układaniu materiału w celu cięcia w pakiety

Sztywna konstrukcja

Podobnie jak w przypadku większości maszyn inżynieryjnych, bardzo ważna jest solidna konstrukcja stalowa i żeliwna. Dzięki temu maszyna jest w stanie wytrzymać działające na nią siły skrawania, a także zapewnia właściwości tłumienia drgań, które poprawią dokładność cięcia. Wybór właściwego brzeszczotu do ciętego materiału odgrywa ważną rolę w ekonomicznym cięciu taśmowym. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci podjąć właściwą decyzję. Istnieją 3 główne typy brzeszczotów do pił taśmowych: bimetaliczne, ze stali węglowej i węglikowe.

Brzeszczoty taśmowe z bimetalu pokrywają najszerszy zakres zastosowań. 95% firm i osób prywatnych tnących następujące materiały powinno używać pił taśmowych z bimetalu: stal węglowa, stal narzędziowa, stal konstrukcyjna, stal nierdzewna, rury/przewody rurowe, stal matrycowa, kątowniki, płaskowniki i metale mieszane. Ostrza bimetaliczne z zębami ze stali szybkotnącej, w tym gatunki kobaltu, są obecnie normą. Rozwój nowych geometrii zębów i podziałek zębów spowodował wzrost wydajności produkcji i dłuższą żywotność ostrza.