Co sprawia, że warto nabywać samochody w abonamencie?

Jak wiadomo, szansa na stanie się posiadaczem zupełnie nowego auta, jest czymś bardzo interesującym i atrakcyjnym dosłownie dla każdego kierowcy, jednak nie należy to do najtańszych przyjemności. Co więcej, utrudnień jest dość sporo i nie dotyczą one tylko kwestii finansowych, gdyż za kilka lat, będziemy musieli znaleźć na niego kupca. Na szczęście istnieje rozwiązanie, które pozwoli nam uniknąć problemów tego typu, a mowa o atrakcyjnym abonamencie samochodowym.

Da się zauważyć, że coraz więcej z nas stawia na samochody w abonamencie i przestaje to już być czymś dziwnym. Przyglądając się bliżej temu rozwiązaniu, okazuje się bowiem, że nie jest to nic skomplikowanego, gdyż to forma finansowania pojazdu oparta na bardzo prostych zasadach – opłacamy co miesiąc określoną kwotę, a po zakończeniu umowy, odstawiamy samochód do dealera.

Dodatkowo, abonament samochodowy niesie za sobą sporo nowych możliwości, a szczególnie jeżeli chodzi o możliwość wyboru konkretnego modelu auta. Nie dość, że staniemy się posiadaczami naszego wymarzonego Volvo lub Audi, to koszt takiej usługi nie wyniesie nas więcej niż od kilkuset do ponad tysiąca złotych miesięcznie. Umowa będzie trwała tak długo, jak ustalimy to z firmą, natomiast okres ten trwa najczęściej około dwa lata. Minusem na pewno jest to, że zostanie nałożony na nas limit przejechanych kilometrów w skali roku, jednak osobom nie jeżdżącym zbyt duża niczego to nie utrudni. Nawet mimo takich ograniczeń, auta w abonamencie cieszą coraz większym zainteresowaniem.

Plusy, które wychodzą przed szereg…

Zakup samochodu z salony za gotówkę, oznacza dla nas kilka istotnych komplikacji, a pierwsza z nich to wydatek rzędu przynajmniej kilkudziesięciu tysięcy złotych. Nawet jeśli jesteśmy osobami, które mogą pochwalić się bardzo wysokimi zarobkami, może być to kwota, która bardzo uszczupli nasz budżet. Co więcej, osoby o wypłatach zbliżonych do „najniższej krajowej” nigdy nie będą mogły sobie na to pozwolić. W końcu większość nowych aut, które poruszają się po naszych drogach, są własnością firm, a nie klientów indywidualnych.

Zdarza się, że niektórzy wybierają opcję, jaką jest kredyt samochodowy, ale i tutaj w końcu spotkamy się ze sporym wydatkiem, a kolejno spadną na nas problemy, które dotyczą każdego posiadacza auta – będziemy musieli go sprzedać.

Mimo tego, że na co dzień dochodzi to setek takich transakcji, na pewno nie należy to do najprostszych zadań. Co więcej, każdego roku na rynek samochodów używanych trafia zatrważająca liczba pojazdów, które dodatkowo nie są zbyt nowe.

Okazuje się zatem, że wybierając samochody na abonament, nie tylko unikniemy problemu z brakiem gotówki, ale też nie będziemy musieli borykać się z jego sprzedażą – wszystko spoczywa na barkach firmy. Nowy samochód traci już sporą część swojej wartości, kiedy opuści salon sprzedaży, a przez kolejne lata dochodzi do kolejnych spadków. Abonament na auto sprawia, że ten problem kompletnie nie istnieje.