Wilanów przedszkole

Co jeśli program jest mniej niż idealny? Wilanów przedszkole 

Być może masz niewielki lub żaden wybór, gdzie wysłać dziecko do przedszkola, ale martwisz się o jego jakość. Po pierwsze, daj programowi i nauczycielowi trochę czasu na rozpoczęcie roku. Jeśli obserwowałeś zajęcia wiosną i wydaje Ci się, że jest inaczej, gdy Twoje dziecko zaczyna naukę jesienią, może być ku temu dobry powód. Wiele programów rozpoczyna się powoli, poświęcając trochę czasu, aby pomóc dzieciom oddzielić się od swoich rodzin i poczuć się pewnie w szkole przed dodaniem wymagań edukacyjnych.

Stały kontakt z opiekunami

Jeśli po kilku tygodniach nadal masz wątpliwości, porozmawiaj z nauczycielem babyenglish.edu.pl. Zapytaj ją o jej cele i podziel się swoimi oczekiwaniami. Czasami pozorna niezgodność może być tylko różnicą w podejściu. Kontynuuj dialog. Proś o informacje, ale bądź też gotów usłyszeć „dlaczego” filozofii nauczyciela. Mimo to są chwile, kiedy nauczyciel lub jego podejście nie jest odpowiednie dla twojego dziecka. Potem przyszedł czas na rozmowę z dyrektorem. Przyjdź przygotowany z jasnymi punktami, które chcesz przedstawić. Pomoże to dyrektorowi zobaczyć, na czym polega problem i zasugerować, jak pomóc dziecku.

Czasami (ale rzadko) dzieci muszą przejść do innego nauczyciela lub szkoły. Może to być wynikiem wielu obserwacji dziecka w klasie przez nauczyciela, dyrektora i/lub innego profesjonalistę. Ważne jest, aby mieć konsensus grupowy w sprawie tej decyzji. Pomóż swojemu dziecku przygotować się do udanego roku szkolnego z najlepszymi książkami dla przedszkolaków. Ponadto zapoznaj się z innymi zatwierdzonymi przez ekspertów książkami przedszkolnymi, wskazówkami i zasobami w naszym przewodniku dotyczącym przygotowań do przedszkola, w tym zalecanymi czytnikami przedszkolnymi.

Rutyna

Rytuały przed snem zapewniają dzieciom dobry sen i będą gotowe na przygody następnego dnia. Niektóre ważne elementy rutyny przed snem obejmują stałą porę snu i przewidywalną kolejność czynności (np. kąpiel, założenie piżamy, umycie zębów, przeczytanie ulubionej bajki lub zaśpiewanie ulubionej piosenki, uścisk lub pocałunek na dobranoc od opiekuna).

Rodziców zachęca się do czytania ze swoimi dziećmi przez co najmniej 20 minut dziennie w celu rozwijania umiejętności językowych i umiejętności czytania i pisania. Ta rutyna czytania może być częścią rutyny przed snem lub w innym czasie dogodnym dla Ciebie i Twojego dziecka. Dobrym sposobem na skupienie tego czasu na dziecku (i zwiększenie radości i zaangażowania dziecka w ten wspólny czas) jest pozwolenie dziecku na wybranie książki.