piły taśmowe

Brzeszczoty ze stali węglowej – piły taśmowe

Ostrze ze stali węglowej tnie: stale miękkie, miedź, drewno, tworzywa sztuczne, żeliwo, korek, mosiądz, ołów, meble, projekty do ponownego cięcia, brąz, cynk, włókno szklane i metale nieżelazne. Piły taśmowe z węglików spiekanych to rozwiązanie do cięcia materiałów, których bimetale i ostrza ze stali węglowej po prostu nie przecinają. Piły taśmowe z węglików spiekanych zapewniają wysoką odporność na zużycie i udarność podczas cięcia różnych zastosowań, takich jak: stale utwardzane dyfuzyjnie, stale sprężynowe, stale szybkotnące, stopy na bazie niklu, stale utwardzane dyfuzyjnie, grafit kompozytowy, stopy o wysokiej zawartości niklu, tytan, inconnel, i inne egzotyczne metale.

Terminologia – ostrza

Jasne zrozumienie terminologii dotyczącej ostrzy może pomóc uniknąć nieporozumień podczas omawiania problemów związanych z cięciem.

  • Grzbiet ostrza: Korpus ostrza bez części zęba.
  • Grubość: wymiar od boku do boku na ostrzu.
  • Szerokość: Nominalny wymiar brzeszczotu mierzony od wierzchołka zęba do końca taśmy.
  • Ustawienie: wygięcie zębów w prawo lub w lewo, aby umożliwić prześwit tylnej części ostrza przez cięcie.
  • Kerf: Ilość materiału usuniętego przez cięcie ostrza.
  • Tooth Pitch: Odległość od czubka jednego zęba do czubka następnego zęba.
  • TPI: Liczba zębów na cal mierzona od przełyku do przełyku.
  • Gardło: Zakrzywiony obszar u podstawy zęba. Czubek zęba do dna przełyku to głębokość przełyku.
  • Tooth Face: Powierzchnia zęba, na której tworzy się wiór.
  • Kąt natarcia zęba: Kąt czoła zęba mierzony względem linii prostopadłej do kierunku cięcia piły.

Kształt krawędzi tnącej zęba wpływa na to, jak skutecznie ostrze może przeciąć kawałek materiału, biorąc pod uwagę takie czynniki, jak żywotność ostrza, poziom hałasu, płynność cięcia i zdolność przenoszenia wiórów.

Zmienna pozytywna: Zmienna odległość między zębami i pojemność wrębów tej konstrukcji zmniejsza hałas i wibracje, jednocześnie umożliwiając szybsze tempo cięcia, długą żywotność ostrza i płynne cięcie.

Zmienna: Konstrukcja z zaletami podobnymi do zmiennej formy pozytywowej do stosowania przy niższych prędkościach skrawania.

Standard: Dobra, uniwersalna konstrukcja ostrza do szerokiego zakresu zastosowań.

Skip: Szeroki wręb sprawia, że to ostrze nadaje się do zastosowań niemetalowych, takich jak drewno, korek, tworzywa sztuczne i materiały kompozytowe.

Hak: podobny w konstrukcji do formy Skip, to ostrze z wysokimi grabiami może być używane do materiałów, które wytwarzają nieciągły wiór (takich jak żeliwo), a także do materiałów niemetalicznych.