Basen ogrodowy poliestrowy

Basen ogrodowy poliestrowy – uniwersalność materiału

Poliester pasuje do wszystkich kształtów i rozmiarów basenów. Niezależnie od tego, czy masz basen prostokątny, okrągły, w kształcie fasoli, kwadratowy czy zakrzywiony, wyściółka poliestrowa jest całkowicie plastyczna po nałożeniu: pasuje do wszystkich kształtów basenów, nawet tych najbardziej skomplikowanych.

Poliester jest trwały

Poliester ma długowieczność w czasie, od 15 do 20 lat. Będzie to oczywiście zależeć od tego, jak dbasz o swój basen: pamiętaj, aby woda do pływania miała idealny skład chemiczny, czyść wkładkę tak często, jak to możliwe, są to właściwe gesty, które należy zastosować, aby przedłużyć żywotność wkładki. Materiał poliestrowy dostosowuje się do wszystkich rodzajów uzdatniania wody. Jest to wielka zaleta, ponieważ nie zużywa się w zależności od uzdatniania wody. Pamiętaj tylko, aby uważnie obserwować poziom pH wody w kąpielisku, aby nie uszkodzić przedwcześnie wkładki, jeśli poziom jest zbyt kwaśny lub zbyt zasadowy.

Poliestrowe wykładziny basenowe zapewniają łatwą konserwację przez cały rok. Po prostu codziennie utrzymuj basen w czystości za pomocą robota basenowego lub profesjonalnej konserwacji, kontrolując wartości wody (pH…), aby zapewnić czystość wnętrza basenu. W przeciwieństwie do innych linerów, poliester jest bardzo trwały. W przypadku niewielkiego pogorszenia jakości wykładziny w miarę upływu czasu, wykładzina może być naprawiana tylko w miejscach, które zostały zidentyfikowane, aby uniknąć konieczności zdejmowania całej wykładziny basenu w przypadku okazjonalnego pęknięcia.

Poliester można dostosować w kolorze

Poliestrowa wyściółka basenowa jest dostępna w różnych kolorach w zależności od twoich pragnień i koloru wody, której szukasz. Najpopularniejszym kolorem poliestru jest biały, ale w zależności od wymaganego koloru wody można również wybrać wyściółkę niebieską, szarą lub piaskową.

Poliester może mieć wykończenie antypoślizgowe na wybranych miejscach do pływania. Dla bezpieczeństwa kąpiących się może być wskazane, aby powierzchnia była lekko ziarnista, zwłaszcza jeśli w basenie znajdują się skarpy lub schody. Podczas aplikacji specjaliści mogą tworzyć antypoślizgowe obszary basenowe. Jako jedna z najbardziej przystępnych cenowo wykładzin basenowych, wykładzina poliestrowa jest znacznie tańsza niż wykładzina mozaikowa, a mimo to oferuje bardzo zauważalny efekt estetyczny. Stosunek jakości do ceny tego materiału jest nie do pobicia, aby uzyskać basen z najwyższej półki w najlepszym wydaniu.